Producenci
Co powiesz na 10% zniżki?
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz od nas specjalny kod rabatowy!
Submit
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Szczegóły znajdziesz w naszej informacji prawnej.

10 rzeczy, które musisz zrobić z dzieckiem zanim skończy rok 0
10 rzeczy, które musisz zrobić z dzieckiem zanim skończy rok

10 rzeczy, które musisz zrobić ze swoim dzieckiem, zanim skończy rok!

 

Przedstawię Ci dzisiaj 10 rzeczy, które musisz zrobić ze swoim dzieckiem, zanim skończy rok, dlatego zamień modne na mądre!

  1. Idźcie na basen- Maluszek do 6 m.ż posiada odruch pływania, czyli pamięta wszystkie czynności z życia płodowego, które ułatwiają mu podjęcie nauki pływania, dlatego zanim dziecko skończy rok, idźcie na basen i sprawdź czy woda jest dla niego.
  2. Niech chodzi boso- zanim Twoje dziecko zacznie na dobre chodzić i zakłujemy je w buty, pozwól aby jego stopy poznały jak najwięcej faktur. Chodzenie na bosaka jest świetnym ćwiczeniem dla małych stópek, stymulowaniem ich i odczulaniem. W domu, na placu zabaw, czy w piaskownicy- koniecznie!
  3. Idźcie do piaskownicy- jeśli nie wiesz co robić z Maluchem na placu zabaw, to idź z nim do piaskownicy. Niech leży, pełza, raczkuje, czy nawet chodzi i próbuje takiej faktury jak piasek i to najlepiej na bosaka.
  4. Huśtajcie się- przecież nie można cały dzień siedzieć w piasku, dlatego pohuśtajcie się. To świetny sposób na ćwiczenie zmysłu równowagi i stymulowaniu wzroku, a także super zabawa. Jeśli Maluszek jeszcze nie siedzi, to połóż go w huśtawce leżącej i delikatnie bujaj. Obserwuj dziecko i dostosuj siłę huśtania do jego możliwości.
  5. Pozwól dziecku biegać na golasa- dopóki Maluch może, to puszczaj go na golasa, oczywiście w warunkach domowych. Uwierzcie, to świetna zabawa dla takiego bobasa!
  6. Bawcie się wodą- zabawa w wodzie, to nie tylko zabawa w basenie, więc jeśli masz chociaż skrawek balkonu, to wystaw miskę z ciepłą wodą, daj mu zabawki i pozwól rozkoszować się chlapaniem, pluskaniem i poznawaniem swojego ciała. Pamiętaj jednak, by zawsze być przy dziecku i obserwować go.
  7. Dawaj dziecku jedzenie do wąchania- jestem przekonana, że nawet przy przygotowywaniu posiłków, Maluch również jest przy Tobie, dlatego pozwól mu wąchać składniki, a przy okazji tłumacz co dokładnie podajesz. Takie ćwiczenia pomagają Maluszkowi zapoznawać się ze smakami przy rozszerzaniu diety.
  8. Zrób kąpiel z pianą- dzieciństwo jest tylko jedno, dlatego do wieczornej kąpieli zrób Maluchowi baaardzo dużo piany, niech się bawi pachnącą chmurką. Starsze niemowlaki możesz uczyć dmuchania w pianę i chowania zabawek pod nią.
  9. Tańczcie- to nie tylko super zabawa dla niemowlaka, lecz również dla rodzica. Im dziecko starsze, tym większe wygibasy możecie włączyć, kontrolując główkę dziecka i zwracając uwagę by nigdzie się nie uderzyło i nie spadło.
  10. Idźcie do sali zabaw- może Ci się wydawać, że taki plac zabaw nie jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku, lecz nic bardziej mylnego! Dziecko pełzające, czy raczkujące świetnie odnajdzie się podczas pokonywania dużych, miękkich i kolorowych przeszkód!

 

 

Po więcej informacji zapraszam Cię na mojego YouTube’a.

 

 

PS: Jeśli chciałbyś odwdzięczyć się za wiedzę, którą przekazuję, możesz postawić mi kawę :)

postaw kawe KreatiMo

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl