Producenci
Co powiesz na 10% zniżki?
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz od nas specjalny kod rabatowy!
Submit
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Szczegóły znajdziesz w naszej informacji prawnej.

12 sposobów na kreatywne wykorzystanie maskotek 0
12 sposobów na kreatywne wykorzystanie maskotek

12 sposobów na wykorzystanie maskotek!

 

Dzisiaj na tapet bierzemy maskotki! Podpowiem Wam, jak kreatywnie można wykorzystać te pluszaki do wspomagania rozwoju.

Na początku przede wszystkim zadbaj o to, by zabawki te były dostępne dla dziecka, nie chowajcie ich gdzieś wysoko i poza zasięgiem.

 1. Oczywistość- przedstawianie części ciała u innych, czyli pokazujemy, gdzie misio ma uszy, oczy i nosek.
 2. Maskotki możemy ubierać. Weźmy pod uwagę choćby skarpetki, czy rękawiczki- nadal uczymy części ciała, ale także części garderoby, a co najważniejsze- wspieramy mowę czynną i bierną
 3. Wspierając mowę czynną i bierną- prosimy dziecko by podało nam daną zabawkę, np. podaj mi zabawkę, która ma żółte futerko i czerwoną kokardkę. Dziecko musi skategoryzować, znaleźć i połączyć te wszystkie cechy
 4. Ćwiczenie funkcji matematycznych- Duży- mały. Tylko jedno kryterium!
 5. Świetny pośrednik- prosimy dziecko by najpierw misiowi powiedziało, co się stało. Misio prosi Cię, abyś posprzątał zabawki.
 6. Stwórzcie razem z dzieckiem portret ulubionej zabawki.
 7. Organizacja teatru- potrzebny jest tylko koc i pluszaki (a może posiadacie pacynki?)
 8. Układamy maskotki w pewnej kolejności, robimy i drukujemy zdjęcie, a następnie prosimy dziecko, by ułożyło zabawki w tej samej kolejności. To świetny sposób na ćwiczenie percepcji wzrokowej, pamięci wzrokowej, a także odwzorowywania.
 9. Zabawa ciepło – zimno. Chowamy misia, a dziecko szuka, zachęcane naszymi podpowiedziami: ciepło, bądź zimno.
 10. Wystaw 3 maskotki i poproś, by dziecko dokładnie się im przyjrzało. Następnie schowaj jedną, a dziecko niech wskaże, której brakuje.
 11. Podpisujemy maskotki imionami, wg sylab, których akurat się uczycie. Łączymy naukę czytania z zabawą. Podaj misia, który ma na imię…
 12. Pranie pluszaków- pozwól dziecku „wyprać” maskotkę, niech ćwiczy swoje małe paluszki, to świetna terapia ręki. Wlewamy do miski ciepłą wodę i nalewamy trochę mydła (by było bezpieczne) i pozwalamy wyprać misia.

Jeżeli któryś, z tych pomysłów okaże się dla Was fajny i spróbujecie go wykorzystać, to zostawcie komentarz. A może macie inne przedmioty, które zalegają u Was w domu i nie wiecie jak je wykorzystać, to koniecznie dajcie znać!

 

PS: Jeśli chciałbyś odwdzięczyć się za wiedzę, którą przekazuję, możesz postawić mi kawę :)  a po więcej informacji, zapraszam Cię na mój kanał na You Tube

 postaw kawę

                              

                                             

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl