Producenci
Co powiesz na 10% zniżki?
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz od nas specjalny kod rabatowy!
Submit
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Szczegóły znajdziesz w naszej informacji prawnej.

Co dziecko robi w brzuchu? 10 faktów! 0
Co dziecko robi w brzuchu?

Co dziecko robi w brzuchu? 10 faktów!

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co taki Maluch robi w brzuchu, co już potrafi i właściwie, jak spędza całe dnie? Przedstawię Ci 10 faktów.

1. Małe obżarciuchy

Już między 13 a 15 tygodniem życia płodowego wytwarza się u dzieci rozpoznawanie smaków, jak i zapachów. Dlatego zróżnicowana dieta w ciąży ma wpływ na preferencje smakowe naszego dziecka.

2. Rozpoznaje też zapachy

Ciekawostką zapewne będzie informacja, że dzieci wolą zapach piersi mamy od zapachu innej kobiety karmiącej, wykazują preferencje do mleka mamy, niż do mleka modyfikowanego, co więcej- jeżeli mają do wyboru jedną pierś swojej mamy a drugą pierś posmarowaną wodami płodowymi, to wybiorą pierś wysmarowaną wodami płodowymi.

3. Czy mówienie do brzucha ma sens?

Oczywiście, jak najbardziej tak! W 2011 roku przeprowadzono badania na temat dwujęzyczności. Dzieci, które słuchały dwóch języków w czasie życia płodowego, mają potem lepszy start do nauki tych języków.

4. Jak urodzić szczęśliwe dziecko?

Czy wiedziałaś, że Maluch może mieć depresję po urodzeniu? Okazuje się, że tak. Ryzyko depresji u dziecka zwiększa się, w zależności od tego, jak jego mama czuła i zachowywała się w czasie ciąży. Mamy, które w ciąży dużo się śmiały, miały dobry humor i dobre samopoczucie, mają większe szanse na urodzenie szczęśliwszych dzieci.

5. Ty się śmiejesz a dziecko dobrze się bawi

Śmiej się w czasie ciąży jak najwięcej, a zagwarantujesz Maluszkowi świetną zabawę. Podczas śmiechu, zwiększamy przepływ tlenu w organizmie, a dziecku zwiększa się ciśnienie krwi i tętno, dzięki temu Maluch podskakuje w brzuchu i dobrze się bawi.

6. Czy dziecko w brzuchu śni?

Badania wykazały, że po 23 tygodniu życia płodowego dziecko wchodzi już w fazę REM, czyli tę fazę, w której występują marzenia senne. A o czym śni? Tego nie wiemy, ale podejrzewamy, że śni o tym, co jego mózg już zna, czyli o bujaniu się w wodach płodowych czy bawieniu się pępowiną.

7. A co z siusiu?

Dziecko pije wody płodowe i następnie je wydala. Mocz jest bardzo podobny w składzie do wód płodowych i wymieszany z pozostałymi  płynami stanowi dla dziecka pożywienie i nie jest żadnym zagrożeniem.

8. Czy Maluszek reaguje na światło wokół niego?

Kiedy przyłożymy do brzucha latarkę, jest szansa, że dziecko w tym miejscu właśnie odda nam kopniakiem, lub poczujemy jego wzmożoną aktywność, a po 33 tygodniu zauważa się już nawet odruch źrenicowy przy zmianie światła.

9. Czkawka w brzuchu

Zauważyłaś, że w czasie ciąży Twój brzuch dziwnie rytmicznie podskakuje? Prawdopodobnie Maluszek ma wtedy czkawkę. To swego rodzaju trening przepony dziecka, który przygotowuje go do pierwszego krzyku po urodzeniu.

10. Zabawa i figle

Już nawet w brzuchu Maluszek potrafi się bawić, robi fikołki, podskoki a najlepszą jego zabawką jest pępowina. Może nią łapać, gnieść i kręcić się wokół niej.

 

Po więcej informacji zapraszam Cię na mojego YouTube’a.

 

PS: Jeśli chciałbyś odwdzięczyć się za wiedzę, którą przekazuję, możesz postawić mi kawę :)

Postaw kawe KreatiMo

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl