Producenci
Co powiesz na 10% zniżki?
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz od nas specjalny kod rabatowy!
Submit
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Szczegóły znajdziesz w naszej informacji prawnej.

Jak zorganizować sypialnię rodziny 2 + 2. Czyli jak spać, by się wyspać? 0
Jak zorganizować sypialnię rodziny 2 + 2. Czyli jak spać, by się wyspać?

Jak zorganizować sypialnię rodziny 2 + 2. Czyli jak spać, by się wyspać?

Na podstawie Waszych doświadczeń i mojej wiedzy.

Zapytałam Was o Wasze doświadczenia w spaniu starszaka z niemowlakiem. Oto wnioski z Waszych wiadomości.

W większości Wasze dzieci nie wybudzały się podczas płaczu niemowlaka, albo wybudzały się na chwilę i dalej szły spać, bądź wybudzały się na początku, a po kilku dniach już nie. Mniej z Was pisało, że absolutnie starszak nie dawał rady się wysypiać.

„To czy starszak będzie się wybudzać przy noworodku i na odwrót, może zależeć od wieku dziecka i dojrzałości jego układu nerwowego. Jakości snu jaki dotąd reprezentował, rytuałów związanych ze snem, wrażliwością na dźwięki czy zapachy, a także temperatury w sypialni. Okazuje się, że to sprawa indywidualna, do sprawdzenia i wyciągnięcia wniosków.”

Pisaliście również, że mimo wcześniejszych planów i założeń i tak w efekcie każdej nocy powstawały różne konfiguracje do spania, w zależności od potrzeb i stanów dzieci i rodziców.

„Ważne, aby w takim przypadku dobrze zorganizować miejsce do spania dla noworodka, tak aby był bezpieczny. Tutaj sprawdzi się dostawka do łóżka, kosz Mojżesza na początek lub odkładanie do łóżeczka maluszka. Czynniki zwiększające ryzyku SIDS: źle dobrany materac na łóżku rodziców (zbyt miękki), przegrzanie, palenie tytoniu lub picie alkoholu przez członka rodziny.”

Niektórzy z Was od razu zorganizowali pokój dla noworodka ze starszakiem, jednak wtedy należy pamiętać o pewnych zasadach. Część z Was nie wyobrażało sobie ciągłego przemieszczania się między pokojami w nocy w celu karmienia i przewijania.

„Dla bezpieczeństwa maluszka warto przez pierwszych 4-6 miesięcy spać w jednym pomieszczeniu z dzieckiem. Chodzi o obserwację malucha podczas snu, zmniejszając ryzyko SIDS. Nie bez znaczenia ma też Wasz komfort podczas nocnego karmienia i pielęgnacji”.

„Podsumowując: zorganizuj swoją przestrzeń w bezpieczny sposób, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo maleństwa i komfort fizyczny, a także psychiczny Was wszystkich. Każda z rodzin ma inne potrzeby, przyzwyczajenia i zwyczaje i to one powinny być wyznacznikiem ostatecznej decyzji. Niektórzy z Was uwielbiają spać całą rodziną w jednym łóżku, inni sobie tego nie wyobrażają. Każda opcja jest ok, jeśli jest dobra dla Was i Waszych bliskich i jest zorganizowana z zasadami bezpieczeństwa. Pamiętajcie, aby nie zakładać z góry pewnych wydarzeń szczególnie w tak indywidualnej kwestii. Sprawdźcie sami, co będzie odpowiednie u Was, będąc gotowym na zmiany.”

 

 

PS: Jeśli chciałbyś odwdzięczyć się za wiedzę, którą przekazuję, możesz postawić mi kawę :)

postaw kawę

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl